Marzec

Wiosna, która dzieje się bez nas


Na początku marca byłam jeszcze spokojna. Co prawda prewencyjnie unikałam komunikacji miejskiej i starałam się chodzić po Warszawie pieszo. Kilkukrotnie odwiedziłam też pracownię, by dokończyć obraz River. Storm i stworzyć kilka szkiców do kolejnego obrazu z serii. Mieliśmy czas, by zrobić sobie krótką ucieczkę do lasu by trochę wyciszyć głowę. Było tak głucho, dziko i dobrze. 
W lesie odzyskuję równowagę. 
Później nastąpiło zamknięcie.

Aktualnie przeżywam wiosnę, obserwując ją zza okna. Widzę, jak kasztanowce wypuszczają pierwsze pąki. Gdy rano parzę kawę, mam pod oknem serenady wróbli. Każdego dnia jestem wdzięczna za to, że jestem bezpieczna. Staram się żyć uważniej. Celebruję poranki, czas przed przystąpieniem do pracy. 

Sztuka w izolacji


Obecnie boję się wychodzić do pracowni. Budynek, w którym się ona znajduje, jest relatywnie duży – dwa piętra i poddasze. Jest nietuzinkowy, w wiecznym procesie/remoncie. Sama przestrzeń malarska jest dzielona przez kilka osób. Mój lęk jest uzasadniony i zmotywował mnie do zaaranżowania (lepszego niż dotychczas) przestrzeni kreatywnej w domu. 


Zamówiłam deskę na biurko, której mi wiecznie brakowało, kilka nowych kolorów akwareli i tuszy; pastele, do których wróciłam po kilku latach.

Twórczość jest dla mnie językiem, przez który wyrażam swoje wszystkie napięcia, rozterki, myśli i emocje. Jest czymś koniecznym i oczywistym. Technologicznie, zrobiłam krok w tył i znów zaczęłam łączyć akwarelę z linearnym rysunkiem. Ukochałam sobie tę technikę jeszcze na studiach. 

Powstaje nowa seria prac. Utopia.Dwa kroki w przód

Niestety, na ten moment kwietniowa wystawa została odwołana. Chociaż nie - to złe słowo - została przeniesiona na bliżej nieznany termin. Wszytko zależy od dalszego postępu epidemii. 

Czekam na możliwość wystawienia się i porozmawiania o sztuce na żywo. Mam jeszcze w tym roku tak wiele projektów do zrealizowania! Liczę na to, że jeszcze chociaż część z nich się odbędzie. Bardzo temu ufam. 


Na ten moment zostaje oglądanie sztuki online. Jeżeli macie do polecenia jakichś współczesnych artystów, proszę podzielcie się linkiem do ich twórczości!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza